ADRA palīdzība Filipīnās cietušajiem
Īpaša pateicība ikvienam, kurš atsaucās aicinājumam ziedot līdzekļus cietušajiem Filipīnās! Pēc statistikas datiem uz 2013.gada decembri, viesuļvētra Haiyan skārusi vairāk kā 14,4 miljonus cilvēku, mirušo skaits turpina pieaugt un sasniedzis 5632 cilvēkus, vairāk kā 3,6 miljoni cilvēku ir izmitināti ārpus savām mājvietām. 
Apkopojot visus ziedojumus no labdarības tālruņa, maksājumiem uz ziedojumu kontu un īpašajiem ziedojumiem Septītās dienas adventistu draudzēs visā Latvijā, kopā ADRA Latvija piesaistītie ziedojumi sasniedza 6200 USD! Šī ir ļoti iespaidīga summa, ņemot vērā Latvijas vietēja mēroga katastrofu Zolitūdē, kas notika neilgi pēc Filipīnu viesuļvētras. 
ADRA Latvija pārskaitīja šo summu uz ADRA Filipīnu biroju 16.01.2014, un tā tiks izlietota ADRA ilgtermiņa attīstības projektam (skat.3.punktu zemāk).

ADRA Filipīnas realizētie projekti, izmantojot vispasaules ADRA biroju tīkla piesaistīto fondu līdzekļus:
1. ADRA kā viena no pirmajām NVO reaģēja ar pilotprojektu no 2013.gada 12.-22.novembrim – pirmās nepieciešamības pārtikas un ūdens piegāde Iloilo provincē un Cebu provinces ziemeļu daļā, palīdzot 17800 visievainojamākajiem cilvēkiem. Projekta budžets bija 55 000 USD.
2. No 2013.gada 18.novembra līdz 2014.gada 18.janvārim realizēts otrs projekts, kura budžets ir 550 000 USD. Tā laikā sniegts ilgtermiņa atbalsts 12 500 cilvēkiem Iloilo un Capiz  provincēs. Projekta ietvaros, ģimenes saņēma pirmās nepieciešamības pārtiku, ūdens un higiēnas nodrošināšanai -  kannas, spaiņus un higiēnas pakas (ūdens attīrīšanas līdzekļi, ziepes, zobu birste un pasta, sanitārās salvetes un dvieļus), pajumtei – īpašu komplektu no nojumes materiāla, darba rīkiem, naglām.
3. Ilgtermiņa attīstības projekts – iztikas līdzekļu ieguves resursu atjaunošana un kapacitātes stiprināšana nākotnes katastrofu reaģēšanai San Dionisio iedzīvotājiem Iloilo Provincē. Projekta galvenais mērķis ir palīdzēt 10500 cilvēkiem atgūties un atjaunot savus ienākumu gūšanas avotus. Tā kā liela daļa vietējo ir zvejnieki, projektā paredzēts apmācot vietējos iedzīvotājus, izgatavot 150 jaunas stiklšķiedras laivas, atjaunot 1059 vētras bojātās laivas, izgatavot 1006 zvejas tīklus. Otra projekta daļa ir apmācība un vietējo sagatavotība rīcībai līdzīgu katastrofu gadījumos nākotnē. Projekta sākums – 2014.gada 01.janvāris, tā realizēšanas termiņš – 9 mēneši, budžets – 1 Mio ASV dolāru. 

ADRA Latvija pateicas ikvienam par atbalstu un novēl, lai jaunajā 2014.gadā laba griba un palīdzība vajadzībās nonākušajiem Latvijā un ārvalstīs arvien vairotos! 

Ieguvēji no tā būs gan saņēmēji, gan paši palīdzības sniegšanā iesaistītie!