Indijas bērnu projekts
Par Indiju

Nabadzība un tai sekojošā bezcerība Indijas ciematos ir tik liela, ka pieaugušie meklē risinājumu alkoholā un bērnus gaida tas pats liktenis, jo nav iespējams izrauties no šīs nolemtības, ja nav  izglītības. Valsts nodrošina 5 klašu izglītību klasē, kurā vienlaicīgi ir ap 100 bērniem no 1. – 5. klasei un viena skolotāja. Bērni ar krītu uz mazas tāfelītes mācās rakstīt lielos burtus un, beidzot 5. klasi, ļoti reti kurš ir iemācījies lasīt un rakstīt. Meitenes ap 13 gadu vecumu tiek izprecinātas, lai mājās pie galda ir mazāk ēdāju, bet zēni turpina strādāt lauksaimniecībā, ja iespējams, un sapņot nepiepildāmus sapņus par izglītību. Daudzās ģimenēs bērnus audzina vecmāmiņas, jo mātes ir vai nu mirušas no slimībām, vai mirušas vīra vardarbības rezultātā, tēvs ir aizgājis, vai miris, vai smagā alkohola atkarībā. 

Mazo ciematu ģimenes dzīvo valsts piešķirtajos mājokļos nabadzīgajiem – vienistabas māla mājās ar nelielu sānistabu trauku un rīsu glabāšanai un valdības apmaksātu elektrības rēķinu vienas spuldzes gaismai. Ciemata vīrieši ir laimīgi, ja var strādāt lauksaimniecības darbos 4 mēnešus gadā, kamēr ir lietus periods, nopelnot ap 0.50 santīmiem dienā. Lielākās daļas meiteņu sapnis ir kļūt par ārstēm vai medicīnas māsām, lai varētu doties uz Ameriku vai Lielbritāniju strādāt, zēni sapņo būt par policistiem, bet, visskaudrākā patiesība ir tā, ka tie paliek nepiepildīti sapņi…

Skola

100 km attālumā no Ammapeta ciemata atrodas Septītās Dienas Adventistu Nuzvid skola, kurā mācības notiek angļu valodā, visi pedagogi ir ar maģistra grādu. Šajā skolā par apmēram 0.60 santīmiem dienā ( ap 4 Ls nedēļā) ir nodrošinātas mācības, 3 ēdienreizes dienā un kopmītnes visu mācību gadu, jo bērni mājās brauc tikai brīvlaikā. Vecāki var apciemot bērnus vienu reizi mēnesī – svētdienā.  

Mācību gads šajā adventistu skolā sākas jūnija vidū un ilgst līdz aprīļa beigām. Brīvlaiks ir 6 nedēļas – maijs un jūnija pirmā puse, jo tas ir viskarstākais laiks, gaisa temperatūra virs +40 C
Skolā mācās ap 1725 bērnu ( ap 940 zēnu un 785 meitenes), kopmītnēs dzīvo 708 bērni. Pēc reliģiskās piederības : 859 kristieši ( 449 adventisti un 410 citu konfesiju kristieši), 801 hinduists, 65 musulmaņi apgūstot Bībeles mācību, angļu val., vides izglītību, telugu/hindu valodas, matemātiku, fiziku, ķīmiju, bioloģiju, vēsturi, sociālās zinības, ģeogrāfiju, datorzinības, dzeju, glītrakstīšanu, zīmēšanu un mākslu.  Darba diena sākas 4:00 no rīta un beidzas 22:00 vakarā ar svētbrīdi 6:00 un 18:00. Indijas bērni tiek radināti, ka dzīvē, lai kaut ko  sasniegtu, ir jāiegulda neatlaidīgs darbs. Bērnos neredz neapmierinātību un sūdzēšanos par agrajiem rītiem, jo viņi ir laimīgi, ka atrodas skolā nevis ciematā, īpaši meitenes, jo viņas ir pasargātas no precībām 13 gados. Palīdzība no Latvijas: 

Viena skolas gada izmaksas ir 200 Ls jeb 0.60s/dienā ( 85% - skolas nauda, kopmītnes, 3x ēdināšana dienā, 10% - skolas forma, kurpes, higiēnas preces, 5% - mācību grāmatas, kancelejas preces).   

Ar  Latvijas ziedotāju atbalstu ir bijusi iespēja jaunajā mācību gadā nodrošināt mācības, uzturu un mājvietu  jau 7.bērniem  - 4 no tiem (Selvin Meesala, Ramadevi Vutukuri, Arvind Vutukuri, Sivamani Pottapinjara) turpina mācības jau  no iepriekšējā mācību gada un vēl 3 ( Sharon Kastala, Sathvik Muppalla, Gray Vutukuri)  ir pievienojušies jaunajā mācību gadā.
Četri bērni mācās SDA Nuzvid skolā un trīs mazie bērni Sai Merit skolā, kurā gadu vai divus apgūst angļu valodu, lai pēc iespējas ātrāk varētu iekļauties  SDA Nuzvid skolas programmā.
Prieks par iespēju mācīties ir redzams viņu atsūtītajās vēstulēs, kā arī sekmes redzamas liecībās, kurās no maksimālajiem 100% viņu vērtējumi svārstās no 90 – 98%.
Īpaša pateicība Adventistu Slokas draudzei un Adventistu Rīgas septītajai draudzei par aktīvo iesaistīšanos projektā, anonīmajiem ziedotājiem, kā arī privātpersonām Gintai Vanagai, Liānai Zablockai, Edgaram Ondzulim un Ivaram Stirnam par mērķziedojumu iemaksu ADRA Latvija kontā. 
AicinājumsProjekta koordinators Latvijā – Sigita Pešele saka: “Cik viegli  mani bērni izlieto 0.60 santīmus kādām košļājamām gumijām un konfektēm, un cik daudz par šo naudiņu var izmainīt kāda bērna vienā dzīves dienā – 3x pabarot , nodrošināt gultasvietu, apģērbu un augsta līmeņa izglītību, vienlaicīgi iepazīstinot ar Dievu, dodot cerību izrauties no nolemtības un piepildīt savu sapni.

Ja kāds jūt aicinājumu atbalstīt Indijas bērnu projektu, to var darīt, ziedojot naudu ar iemaksu ADRA Latvija norēķinu kontā LV77HABA0551002308686 ar norādi maksājuma mērķī: ziedojums Indijas Bērnu Projektam. (pārējie rekvizīti atrodami sadaļā “kontakti”)
Noteikti, ka vairums no Latvijas iedzīvotājiem uzdos jautājumu paši sev – vai Latvijā trūkst nabadzīgu bērnu? Atbilde ir skaidra – to netrūkst! Atšķirība ir tikai Latvijas bērnu iespējās iegūt labu izglītību – te tās ir neskaitāmi pārākas, salīdzinot ar aprakstītajām Indijas bērnu iespējām.